مقاله سیستم پرداخت حقوق در یک ارگان دولتی

دسته: حسابداری

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 15 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 21

  • مقاله سیستم پرداخت حقوق در یک ارگان دولتی
  • مقاله سیستم پرداخت حقوق در یک ارگان دولتی

[...دانلود خواهم کرد...]

موارد مشابه را حتما بررسی فرمایید:


  • دسته: مهندسی » مهندسی کامپیوتر دسته: مهندسی » مهندسی کامپیوتر فرمت فایل دانلودی: rar حجم فایل: 16,311 کیلوبایت پروژه سی شارپ حقوق و دستمزد نرم افزار حقوق و دستمزد راحت پروژه سی شارپ سیستم پرداخت حقوق کارمندان نرم…

  • مقاله ترجمه شده با عنوان بافت و طرح ارگان: از چاپگر زیستی به خط ساخت زیستی ارگان. [...دانلود خواهم کرد...] عنوان انگلیسی مقاله: Organ printing: from bioprinter to organ biofabrication line عنوان فارسی مقاله: بافت و…

  • دسته بندی: عمومی» سایر تعداد مشاهده: 613 مشاهده فرمت فایل دانلودی:. rar فرمت فایل اصلی: doc تعداد صفحات: 20 حجم فایل: 25 کیلوبایت مقاله دستگاه خودپرداز تحقیق خودپرداز پایان نامه دستگاه ATM تحقیق atm پروژه خودپرداز مقاله دستگاه…

مقاله سیستم پرداخت حقوق در یک ارگان دولتی

مقدمه:

هر فرد حسابدار یا کسی که در واحد حقوق و دستمزد کار می کند نیاز به داشتن دانش تخصصی در این زمینه خواهد بود این اطلاعات را می توان به صورت خلاصه شناخت سیستم های کنترلی حقوق و دستمزد، شناخت قوانین بیمه و مالیات و سایر موارد قانونین مثل اضافه کاری و ماموریت و تهیه اسناد و مدارک ثبت لیستهای حقوق و دستمزد نام برد.

در ضمن قوانین کشور، واحدهای اقتصادی را ملزم نموده اند تا اطلاعاتی از تعداد کار کنان و حقوق و دستمزد و مزایای مربوطه را همه ماهه به دستگاههای زیربط همچون وزارت دارایی برای وصول مالیات حقوق و سازمان تامین اجتماعی برای ارایه خدمات ارسال دارند که در نتیجه موارد فوق ایجاد یک سیستم منظم و دقیق را برای حقوق و دستمزد ضروری کرده است.

اجزا و عناصر تشکیل دهنده یک سیستم حقوق و دستمزد به طور عملی و بدون در نظر گرفتن این که این سیستم برای بازرگانی و خدماتی و یا تولیدی طراحی شده به شرح زیر است:

1- دایره کارگزینی

2- دایره ثبت ورود و خروج پرسنل

3- دایره حسابدرای حقوق و دستمزد

وظایف: 1) کارگزینی: وظیفه آن تهیه و تدوین دستورالعملها و آئین نامه ها استخدامی پرسنل با رعایت و مدنظر قرار دادن قوانین کار و امور اجتماعی

و سایر قوانین را بر عهده دارد و از طرفی وظایف دیگری در ارتباط با پرسنل همچون آموزش، نحوه استفاده از مرخصی و تعیین شدج وظایف، نقل انتقال پرسنل به سایر بخش های موسسه را دارد.

2- ثبت ورود و خروج پرسنل وظیفه این بخش جمع آوری اطلاعات مربوط به زمان انجام کار پرسنل و در واقع حضور و غیاب هر یک از کارکنان در موسسات و واحد ها می باشد.

کسورات قانونی:

1- مالیات حقوق: با توجه به ضریب جداول مالیاتی محاسبه می شود و به حساب وزارت امور اداری واریز می شود.

2- حقوق بیمه اجتماعی یا خدمات درمانی: با پرداخت مبلغی به عنوان حق بیمه حق استفاده از مزایای مقرر را دارد. (دفترچه بیمه: دفتر چه ای در اختیار بیمه شدگات قرار می گیرد و بیمه شدگان برای استفاده از مزایای درمانی از این دفترچه استفاده می کنند.

3- بدهی به صندوق تعاونی: که در نهایت جمع کسورات از حقوق و دستمزد کسر و مبلغ خالص پرداختی به هر فرد مشخص می شود.

فهرست

عنوان

صفحه

مقدمه

2

انواع سیستم محاسبه پرداخت حقوق در آموزش و پرورش

6

معایب و مزایا پرداخت در آموزش و پرورش

10

انواع نیروهای شاغل در آموزش و پرورش

11

توضیح کامل در مورد سیستم حقوق آموزش و پرورش شامل تعیین حقوق مبنا و نحوه ارتقاء سالانه و نحوه تعیین پاداش و …

12

جمع حقوق و مزایای یک فرد در آموزش و پرورش

21

صدور فیش حقوقی و پیوست ها

21

[...دانلود خواهم کرد...]