متالورژی پودر، فرآیند قالبگیری قطعات فلزی از پودرهای فلزی

مقدمه متالورژی پودر، فرآیند قالبگیری قطعات فلزی از پودرهای فلزی توسط اعما ل فشارهای بالا برای دقیق شدن اشکا ل می باشد پس از عمل تراکم پودرهای فلزی، عمل سینتر کردن در دمای بالا در یک کوره با اتمسفر کنترل شده انجام می شود که در فلز متراکم جوش خورده در حا

دسته: فنی و مهندسی

بازدید: 6 بار

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 64 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 16

  • متالورژی پودر، فرآیند قالبگیری قطعات فلزی از پودرهای فلزی
  • متالورژی پودر
  • فرآیند قالبگیری قطعات فلزی
  • متالورژی پودر، فرآیند قالبگیری قطعات فلزی از پودرهای فلزی

[...دانلود خواهم کرد...]

موارد مشابه را حتما بررسی فرمایید:

مقدمه

متالورژی پودر، فرآیند قالبگیری قطعات فلزی از پودرهای فلزی توسط

اعما ل فشارهای بالا برای دقیق شدن اشکا ل می باشد.

پس از عمل تراکم پودرهای فلزی، عمل سینتر کردن در دمای بالا در یک کوره با اتمسفر کنترل شده انجام می شود که در فلز متراکم جوش خورده در حا لت سرد به صورت ساختما ن همگن محکمی پیوند می خورد.

خواص فیزکی ماده متراکم سینتر شده شبیه به خواص فلز سازنده اصلی است. عمل سینتر کردن معمولا ً در حدود 80 درصد نقطه ذوب سازنده اصلی انجام میگیرد تا امکا ن چسبید ن ذره ها در امتداد فصل مشترک ذره هایپودر وجود داشته باشد. تراکم فلزات پودر شده در حدیده بوسیله پرس کردن همزمان با سنبه های بالای وپا یینی تحت فشارهای حدود 30 تن در اینچ مربع روی آن پرس می کنند. از جمله قطعات نمونه ای که بوسیله این فرآیند تولید می شوند می توان ابزار برش، اجزا ماشین، قطعا ت اتومبیل، فیلترهای متخلخل و مواد مغناطیسی را نام برد.

تکنیک این فرآیند در شکل دادن فلزات با قابلیت انعطاف کم ونقطه ذوب بسیار بالا مانند تنگستن و بسیاری از فلزات دیر گداز دیگر نیز بسیار سودمند وثمر بخش است.

امروزه موارد استعمال اصلی این فرآیند را به پنج قسمت تقسیم می کنند …

[...دانلود خواهم کرد...]