اثر پیزوالکتریک و کاربرد های آن

دسته: مهندسی » مهندسی برق و الکترونیک دسته: مهندسی » مهندسی برق و الکترونیک فرمت فایل: docx تعداد صفحات: 20 حجم فایل: 224 کیلوبایت

  • دانلود اثر پیزوالکتریک و کاربرد های آن

[...دانلود خواهم کرد...]

موارد مشابه را حتما بررسی فرمایید:

• مقدمه و تاریخچه تاریخچه کشف: از اثر ایجاد قطب الکتریکی در بلور بوسیله تغییر حرارت که باعث ایجاد یک پتانسیل الکتریکی در مواد می شودکه توسط مطالعه این نفر یعنی Carl Linnaeus و Franz Aepinus در میانه های قرن هجدهم مشخص شد. جرقه این خاصیت فیزیکی شکل گرفت.

مقدمه و تاریخچه

تاریخچه کشف:

از اثر ایجاد قطب الکتریکی در بلور بوسیله تغییر حرارت که باعث ایجاد یک پتانسیل الکتریکی در مواد می شودکه توسط مطالعه این نفر یعنی Carl Linnaeus و Franz Aepinus در میانه های قرن هجدهم مشخص شد. جرقه این خاصیت فیزیکی شکل گرفت.

طراحی این دانش و آگاهی باعث شد که Rene Just Hauyو AntioneCessarادعا کننده که وابستگی و ارتباطی بین فشار و تنش مواد و تغییرات بار ماده وجود دارد. اگر چه زمایشات این دو به نتیجه نرسید.

اولین اثبات قضیه و اثر پیزوالکتریک در سال 1880 توسط دو برادر با نام های Pierre Curie و Jacques Curieبود. اطلاعات این دو دانشمند رفتار بسیاری از کریستال ها مانند تورمالین، کوارتز، کانی شکر، Rochelle salt (نمک راچل) (تتراهیدرات، جوهر پتاسیم، سدیم) را آشکار کرد.

در سه دهه بعد، همکاری فراوانی در انجمن های علمی اروپا در زمینه پیزو الکتریسیته انجام شد و واژهای میدان پیزوالکتریسیته بوسیله آنها استفاده شد. البته کارهای انجام شده برروی رابطه میان الکترومکانیکی مختلطبا کریستال های پیزو الکتریک در سال 1910 انجام شد و اطلاعات آن به صورت یک مرجع استاندارد است.

به هر حال پیچیدگی علم مربوط به مواد پیزوالکتریک باعث شده که کاربردهای این عداد تا چند سال قبل رشد پیدا نکند. لانگوین ات آل در طی جنگ جهانی اول مبدل آلتراسونیک پیزوالکتریکی ساخت. موفقیت او باعث ایجاد موقعیت های استفاده از مواد پیزو الکتریک در کاربرد های زیر آبی شد.

[...دانلود خواهم کرد...]