تحقیق کارکردهای مناسب شهری، ترکیب و ادغام آن ها با فضاهای اصلی مورد نیاز کودکان از نظر روان شناسی

دسته: علوم انسانی » روان شناسی دسته: علوم انسانی » روان شناسی فرمت فایل: doc تعداد صفحات: 46 حجم فایل: 30 کیلوبایت

  • پایان نامه پیرامون کارکردهای مناسب شهری
  • تحقیق در مورد کارکردهای مناسب شهری
  • تحقیق کارکردهای مناسب شهری
  • مقاله کارکردهای مناسب شهری
  • دانلود تحقیق کارکردهای مناسب شهری
  • تحقیق روانشناسی کارکردهای مناسب شهری
  • پروژه کارکردهای مناسب شهری
  • تحقیق روانشناسی

[...دانلود خواهم کرد...]

موارد مشابه را حتما بررسی فرمایید:

دانلود تحقیق با موضوع کارکردهای مناسب شهری، ترکیب و ادغام آن ها با فضاهای اصلی مورد نیاز کودکان از نظر روان شناسی،

در قالب word و در 46 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن تحقیق:

برنامه ریزی کالبدی مرکز مورد نظر مبتنی بر جهات سه گانه زیر است:

تازه بودن زاویه نگرش طرح هایی از قبیل پروژه کنونی از یک سو و ویژگی ترکیبی این گونه پروژه ها (که در دل خود، طیفی از عناصر و کارکردهای مختلف از قبیل اداری، آموزشی، مسکونی و… را دارند) از سوی دیگر، باعث گردیده تا در دل مراجع مطرح ساختمان سازی موجود، استانداردها و ضوابطی که دقیقاً مجموعه هایی این چنین را مد نظر قرار داده باشند، وجود نداشته باشد.

بنابراین، کوشش شده است، از این رهگذر، استانداردها و یا معیارهایی را که در قالب هر یک از اجزاء طرح، مقرر و یا توصیه شده، مورد توجه قرار گیرد. هر فضا استانداردهای خاص خود را دارا می باشند که ضمن انطباق با ویژگی های پروژه حاضر مورد استفاده قرار می گیرند.

پیش بینی مجتمع بزرگ شبانه روزی برای بچه های خیابان و ادغام آن با سایر عناصر آموزشی، اداری، فرهنگی، ویژگی منحصر به فرد پروژه حاضر است که قبلاً در ایران مورد تجربه قرار نگرفته غیر از دو یا سه نمونه تز در دانشگاههای کشور و این رساله می کوشد تا آن را به صورت یک «تز» و نظریه ارائه دهد. نظریه ای که ما به ازاء کالبدی و معمارانه یک دیدگاه جدید روان شناسی و جامعه شناسی می باشد.

بر مبنای این دیدگاه، می باید زندگی این کانون را تا حد امکان به زندگی نوجوانان عادی نزدیک ساخت و محیط و مکان زندگانی آنان را به شکلی کارآ و اصولی با فضاهای مورد استفاده همگان پیوند داد.

پروژه حاضر تلاش دارد تا با گزینش کارکردهای مناسب شهری، ترکیب و ادغام شایسته آنها با فضاهای اصلی مورد نیاز کودکان این مرکز دیدگاه روان شناسی جامعه شناسی فوق، در قالب طراحی معمارانه، جامعه عمل بپوشاند.

محدودیت ها و امکانات زمین پروژه از قبیل: وسعت، موقعیت، ویژگی های توپوگرافی، عوامل همجوار و… ز دیگر عوامل موثر بر چند و چون شیوه اختصاص اراضی به کاربری های مختلف مورد نیاز می باشد.

به طور کلی فضاهای مورد نیاز با توجه به تحقیقات انجام شده از سازمان بهزیستی کشور، افراد ذی صلاح و دست اندر کاران این مسئله و نیاز اصلی این کودکان بشرح زیر در نظر گرفته شد…

[...دانلود خواهم کرد...]