دانلود گزارش کارآموزی حسابداری سرمایه گذاری ها در شرکت های سرمایه گذاری

دسته: عمومی » پروژه کارآموزی دسته: عمومی » پروژه کارآموزی فرمت فایل: word تعداد صفحات: 100 حجم فایل: 204 کیلوبایت

  • دانلود گزارش کار حسابداری سرمایه گذاری ها
  • گزارش کارآموزی حسابداری سرمایه گذاری ها
  • کارآموزی حسابداری سرمایه گذاری ها
  • دانلود گزارش کارآموزی حسابداری سرمایه گذاری ها
  • کارورزی حسابداری سرمایه گذاری ها
  • خرید گزارش
  • دانلود کارآموزی حسابداری سرمایه گذاری ها

[...دانلود خواهم کرد...]

موارد مشابه را حتما بررسی فرمایید:

در زیر به مختصری ازعناوین و چکیده آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است:

چکیده:

این تحقیق به بررسی نحوه حسابداری سرمایه گذاری ها در شرکت های سرمایه گذاری پرداخته است که برای انجام این بررسی فصل اول تحقیق به سه بخش کلیات تحقیق، استانداردهای حسابداری سرمایه گذاری ها در ایران و استانداردهای بین المللی حسابداری تقسیم گردیده است.

بخش اول به ارائه تعاریف سرمایه گذاری ها، نحوه تشکیل و طبقه بندی سرمایه گذاری و بیان هر آنچه که در زمینه حسابداری سرمایه گذاری لازم است پرداخته شده است.

بخش دوم شامل استاندارهای حسابداری ایران و نحوه ثبت و حسابداری این شرکت ها است که با اجرای الزامات این استاندارد، مفاد استاندارد بین المللی حسابداری شماره 25 با عنوان حسابداری سرمایه گذاری ها نیز رعایت می شود.

در بخش سوم استاندارهای بین المللی حسابداری و چگونگی حسابداری آنها و تفاوت اندکی که با استاندارد حسابداری ایران دارد بیان گردیده است.

استانداردهای حسابداری علاوه بر آنکه چگونگی حسابداری معاملات و رویدادهای مختلف را تعیین می کنند، موجب آثار اقتصادی نیز می شوند. استانداردهای حسابداری باید به نحوی تدوین و تنظیم شوند که هدف های گزارشگری مالی را تأمین کنند. سرمایه گذاری ها، داراییهایی هستند که عمدتاً به منظور کسب سود حاصل از نگهداری تحصیل می شود.

در تحقیق حاضر سعی گردیده هر جا که لازم است مسئله ای به عنوان یک مثال ذکر شود تا درک مطلب ساده تر و آسان تر گردد.

مقدمه:

امروزه اقتصاد و بازار سرمایه کشورها بدون حضور شرکت های سرمایه گذاری که ابزار توسعه هستند مفهومی ندارد. شرکت های سرمایه گذاری یکی از ابزارهای مهم و مفید در بازار سرمایه هستند، که نقش عمده ای در کارائی بازار سرمایه می توانند ایفا نمایند. اینگونه شرکت ها با جمع آوری پس اندازهای کوچک مردم اقدام به تشکیل سرمایه در حجم بالا می نمایند و سپس اقدام به سرمایه گذاری در سهام شرکت های گوناگون می نمایند و با این عمل خود ریسک سرمایه گذاری را برای سهامداران خود به حداقل می رسانند. از جمله تحولات اساسی در بخش های ایران، ظهور شرکت های سرمایه گذاری در عرصه اقتصادی ملی بوده است. این شرکت ها به واسطه اثرگذاری های بی شائبه خود رفته رفته جایگاه مناسبی در بازار سرمایه پیدا کرده و نقش مثبتی در تجهیز منابع و تأمین مالی بنگاه های اقتصادی داشته اند. هر چند بر اساس پاره ای عوامل برون زا و تعاریف مربوط به اساسنامه آنها انحراف عملکردی از اصول موضوعه و سازگاری های منطقی به واسطه پرداختن به سرمایه گذاری های مستقیم مشاهده شده است، ولی اثر مصارف سرمایه گذاری این شرکت ها معطوف به سرمایه گذاری های مالی و در مجموعه بازار اوراق بهادار متمرکز شده است. این شرکت ها در بخش تأمین مالی نهادهای اقتصادی نیز رفته رفته سهم خود را افزایش داده اند و از این رو در پارامترهای کلان اقتصادی از جمله اشتغال و تولید ملی نیز سهم های شایسته ای بدست آورده اند. شرکت های سرمایه گذاری از چند جهت می توانند باعث افزایش کارائی بورس اوراق بهادار گردند. اول اینکه سرمایه گذاری شرکت های سرمایه گذاری در سهام شرکت های دیگر به منظور اداره و کنترل آنها باعث افزایش بازدهی و قیمت سهام آنها گردیده است و در نهایت باعث افزایش کارایی واحدهای فوق شده است. دوم اینکه، شرکت های سرمایه گذاری در بورس با توجه به حجم مالی زیاد و سهام شرکت های مختلفی که در اختیار دارند، می توانند باعث ایجاد تعادل در عرضه و تقاضای سهام گردیده و مانع از نوسان کوتاه مدت قیمت سهام گردند. سوم اینکه شرکت های سرمایه گذاری موجب مبانی مالکیت در بورس گردیده و می توانند مردم را با هدایت در امر سرمایه گذاری بهینه، جذب بورس اوراق بهادار نمایند. چهارم اینکه شرکت های سرمایه گذاری با توجه به تعداد اندک آنها در بورس، تأثیر زیادی بر پارامترهای عمده بورس از قبیل ارزش جاری سهام، حجم معاملات و شاخص قیمت سهام دارند. عملکرد شرکت های سرمایه گذاری در بورس در چند ساله اخیر نشان می دهد که این شرکت ها با توجه به توانائی های بالقوه ای که دارند در صورت فراهم شدن یک سری شرایط می توانند نقش به مراتب بالاتری در کارایی بورس اوراق بهادار ایفا نمایند.

این فایل شامل: صفحه نخست، فهرست مطالب و متن اصلی می باشد که با فرمت (word) در اختیار شما قرار می گیرد.

(فایل قابل ویرایش است)

تعداد صفحات: 100

[...دانلود خواهم کرد...]